ژيمناستيك

ژیمناستیک به عنوان ورزش پایه و رشته مادر همه ورزش ها معرفی گردیده است. یک باور اشتباه در ارتباط با تاثیر منفی ژیمناستیک بر روی قد کودکان وجود دارد. این در حالی است که کارشناسان ژیمناستیک معتقدند که حرکات ژیمناستیک به چابکی، انعطاف پذیری و سرعت عمل بالا نیاز دارد. این ویژیگی ها در افراد با قد کوتاه تر بیشتر مشاهده می شود.  بنابراین هیچ ارتباط معناداری بین ورزش ژیمناستیک و کوتاهی قد در کودکان به اثبات نرسیده است.

مزایای ورزش ژیمناستیک در زندگی حال و آینده کودک غیر قابل انکار است. شرکت مستمر در کلاس های ژیمناستیک مزایای جسمی و روحی فراوانی برای کودکان به ارمغان می آورد. مهارت هایی که در طول زندگی برای کودک بسیار مفید و ضروری است.

ورزش ژیمناستیک برای کودکان مزایای فیزیکی متنوعی را به همراه دارد. ژیمناستیک باعث ایجاد استحکام و استقامت، چابکی، تعادل، انعطاف پذیری، قدرت، هماهنگی و آرامش بدن در کودکان می گردد. این ورزش به کودکان عزیز کمک می کند بدن خود را مدیریت کنند. کودکان دلبندمان می توانند با استفاده از این ورزش به موفقیت هایی هم چون کنترل بدن، وفق پذیری، مقابله با استرس ها، دقت و زمان بندی دست پیدا کنند.

علاوه بر مزیت های جسمی ورزش ژیمناستیک بر روی بدن کودکان، مزیت های روانی این ورزش بسیار حایز اهمیت است. ورزش ژیمناستیک این توانایی را در کودکان عزیز ایجاد می کند تا به آگاهی و هوشیاری از بدن خود و وجود رابطه در بین اعضای بدن دست یابند. هم چنین، این ورزش کودکان را قادر به درک آگاهی و هوشیاری نسبت به وجود رابطه پویا با دیگران می سازد.

.با سپاس از شما برای بازدید از وب سایت مهد کودک دادمان، لطفاً سوال مورد نظر خود را مطرح نمایید