ماسه بازی

ماسه بازی فعالیتی لذت بخش و پر رمز و راز است. این بازی هدفمند می تواند رابطه ای عمیق با کودکان برقرار کند و عامل غنای دنیای خیال و رویاها و باعث رشد و توسعه ابعاد احساسی، عاطفی، شناختی و مهارتی در کودکان عزیزمان بشود.

امروزه ماسه بازی به قدری حایز اهمیت است که در اکثر کلینیک های مشاوره و روان درمانی کودک نه تنها در ایران بلکه در اکثر کشورها از وسایل ضروری اتاق بازی محسوب می گردد.

بنابراین ماسه بازی فواید بیشماری بر روی کودکان دلبندمان دارد که در ذیل به قسمتی از این فواید اشاره می کنیم.

یکی از فواید ماسه بازی کودکان این است که بازی با ماسه سبب تقویت سیستم ایمنی کودکان خواهد شد. بدن کودکان پس از مواجهه مداوم با میکروب موفق به ساخت آنتی بادی لازم می گردد. بنابراین بدن کودک قادر خواهد بود تا مقاوم در برابر میکروب ها بشود.

یکی دیگر از فواید ماسه بازی کودکان این است که ماسه بازی، باعث افزایش سطح سروتونین در مغز خواهد شد. سروتونین، یک انتقال دهنده عصبی است، که بر اخلاقیات، حافظه، یادگیری، اشتها و خواب تاثیر فراوانی می گذارد. بنابراین ماسه بازی برای کودکان شادی بخش و نشاط آور خواهد بود. هم چنین، ماسه بازی تاثیر بسیار قابل ملاحظه ای بر افزایش هوش، هوش اجتماعی و پرورش خلاقیت در کودکان دارد.

از آن جایی که ماسه بازی بر ابعاد مختلف رشد در کودکان تاثیر به سزایی دارد، مهد کودک دادمان  فضای ماسه بازی در محیط آزاد حیاط را مهیا نموده است که موجبات شکوفایی، خلاقیت و نوآوری، چگونگی برخورد با چالش ها و یادگیری حل مسئله را برای دلبندانمان فراهم می آورد.

.با سپاس از شما برای بازدید از وب سایت مهد کودک دادمان، لطفاً سوال مورد نظر خود را مطرح نمایید